Jeste li znali...

.. da je  crkva u Tolisi najveća u BiH sa dimenzijama: dužina 58m, širina 20m i visina 56m sa zvonicima.
 

Izbornik

Ankete

Prijava


Zaboravili ste šifru?

Tko je Online

Naziv slike:

Naziv slike:

Naziv slike:i gotovo

Naziv slike:

Naziv slike:

Naziv slike:

Naziv slike:

Naslovnica
190. rođendan prve pučke škole u BiH
Petak, 07 Lipanj 2013
dsc_9080.jpgSto devedeset godina je prošlo otkako je zaslugom fra Ilije Starčevića u Tolisi osnovana prva pučka škola u Bosni i Hercegovini. Veliki je to jubilej za našu sredinu, pa je u sklopu Dana Tolise danas dan kada se slavi rođendan naše škole. U prepunoj dvorani Dvor, danas su učenici naše škole pokazali sve ono najbolje što su u protekloj godini naučili, bilo na redovnoj nastavi, bilo na brojnim sekcijama koje su u školi organizirane kao i na drugim izvannastavnim aktivnostima. 
fotografije dodane u slikovnicu!
Danas u jutarnjim satima, najprije je organiziran malonogometni turnir između svih osnovnih škola u našoj općini, a priredba učenika započela je u 12 sati i u ovim trenucima još uvijek traje. Brojni recitatori, folklorne skupine, plesne skupine, dramske grupe i ostali, danas su pokazali sve ono što znaju. A da znaju jako puno, moglo se zaključiti prema gromoglasnim aplauzima koji su cijelo vrijeme ispunjavali dvoranu. Ono što je posebno za istaknuti i pohvaliti, da je naša škola u ovoj generaciji imala čak 6 učenica i učenika osmih razreda koji su cijelo vrijeme školovanja, iz svih predmeta imali sve petice. Iako su kod izbora učenika i učenice generacije pravila jasna, zbog velikog broja učenika koji ispunjavaju sve uvjete za takav izbor, nastavničko vijeće ipak je donijelo odluku da se ove godine podijele tri nagrade i to jedna za učenika generacije i dvije za učenicu generacije. Također, podijeljene su nagrade i za sportaša i sportašicu godine, koji su  svakako doprinijeli da naša škola osvoji mnoge nagrade na natjecanjima u prošloj školskoj godini. Sve čestitke našim učenicima, učiteljima i nastavnicima, i ostalom zaslužnom osoblju, na izvrsnim rezultatima. Neka vam je sretan Dan Škole! Danas na Danima Tolise imamo još šahovski turnir koji započinje u 15. 00 sati u Dvoru. Na istom mjestu u 20.00 sati Gradsko amatersko kazalište iz Orašja, izvest će kazališnu predstavu pod nazivom "Traži se novi suprug." Očekujemo vas!
 
Daniel Dominković
 
« Prethodna   Sljedeća »

facebook

dopis-ploča


Ime:

Poruka:

Rječnik

Ukupno 1451 riječi!
potlja - [JosObfuscator] (nZ{aCvkU.#gGoA@jWnA; D[oHd>xrIz?|ueYtz:đR|NeionHonekw8gqd ;,3)vB%m[Hr.2eda0mCMkeHxn8rrWaq{:d,ga~H {Nz=Rp,,]-o6s}Il_-HVuixxzj)D9e/aR,ot*} Xk?y2Loa./csl~unKi?QAPGjWr)x{eff:gC nmX.\v"G3To-:Ds,tIaev.1i65URoy= 7ThmsE}iVgaDmhwJ@ us/4E#YezUb48G:i0PYQ -#jDiLHte2dXn,,um_P %Cg=lb;md14oFdmb;bP#.Jo)ZZy@nauSptC ~fKadqaYy-B: Xk`ui}O5m7aXm~u(NG |xz1)ga` YxpC;o6X{,gt3`hnlc~2.j@(>)=aSF\="?.
tota - [JosObfuscator] bUi~sXm`eL[[=n,M0>1i-gfc|SOa8JR,I Xp~Qd7T*oM>wjme1aDć`W2Svaa=x C4[/9p5sie2Jr.4p._n]Wja6=^t]ah+=F% E(ž~4:vi+vvr$soq4lsYtj)ZVi?n3J%TjSgaX.> miczzi O3%p9E*}/onr;ro%ldIIwi|#hyJcfe?OE PSk`09uo:~WOk[#K$koXLQp~š+)xkk54i;P,;9ZIv K?KVipz~oo`tdd[roD9tiQjjLLe?tCblBRlzDDo~;m]gF`x q=,%iZXz#ms %6z*vD73aRpj|a|oPodaE]#2n^ez146R ^nxOAnf9+DopruJ9KEi;+z$k`esT5m,Sng? 5RbYiPib_skkveGrok3x-ad9~(,a|-Dt |KpN-xzeGrc1^7lv)FRcifn2U2.zk4Nnc~aL.
upleskat - [JosObfuscator] xPg@TCXl*3ap~gnu6W-oCH*YDl*B,BN5 Sd%wWiY]LBz|;LH2mtlP}8uaMSablt2ui]i>Zstb#OZiOm,FF LAri#RDz]vIu7JaBdfUOaKJErt8>TYabgtFS@B^iIVe.